ابزار وبلاگ

بهمن 90 - مهربانی

.

سفارش تبلیغ
خرید بلیط هواپیما، خرید و رزرو اینترنتی ، چارتر، سامتیک
<
استخاره آنلاین با قرآن کریم


مهربانی

کجاییدای شهیدان خدایی گل تقدیم شماگل تقدیم شماگل تقدیم شماگل تقدیم شماگل تقدیم شما بلاجویان دشت کربلایییادامام وشهدا

یادامام وشهدایادامام وشهداییادامام وشهدا


[ شنبه 90/11/22 ] [ 11:13 عصر ] [ مهربان ]

نام پدر : عبدالحسن        محل شهادت :‍ جبهة شلمچه     تاریخ شهادت : 8/12/1365  

تاریخ تولد : 1348    نام عملیات : کربلای5     نوع عضویت : بسیجی     رمز عملیات : یافاطمه الزهراء  

                                


                             

ان تتقوالله یجعل لکم فرقانا

 کدام قلم و بیان می تواند اقیاوس را با قطره ها باز گوید و عظمت روح شهیدان را در فضای تنگ صفحات ترسیم کند ، شهید از گستره ها اندیشه ها و تصورات فراتر است، کلام با شهید میشکند و قلم از عجز خویش فریاد می کشد اما برای ماندگار کردن این حماسه های نامی و انتقال این ارزشهای جاودانه مسئولیت نگارش و ثبت این زندگی ها و شهادت های پور شور و پرتپش است.

و اینک حماسة 17 ساله ای را به مطالعه می نشینیم که جانی سوخته از محبت حسین داشت و دلی بی تاب وصل کربلا ، او عبدالکریم تیغ کار ، حلقه ای از سلسله شاهدان سرزمین ایمان و اخلاص است .

شهید عبدالکریم را در صفای باطن ، در صداقت و پاکی ، در صمیمیت و یکرنگی و در عشق بی شائبة و عمیقش نسبت به اباعبداللّه می شناختند.

 شگفتا 17 سال و این همه عظمت ، عبدالکریم سوار یکه تاز میدان معرفت و محبت بود ، او با براق عشق راه صد ساله را بی وقفه و درنگ پیمود ، مصداق بارز سخن امام بزرگوارمان بود که اینان آنچه را عارفان و سالکان در طی 80 سال نمی یابند در کوتاهترین زمان می پیمایند و این محصول جرعه ای از جام حسین (علیه السلام) است. هنوز از مرز 15 سالگی عبور نکرده بود که بی تابانه در شوق پیوستن به صفوف راهیان جبهه حسین (علیه السلام) بال و پر می زد .

از دیوارهای بلند ممانعت به مدد تمنا و خواهش گذشت ، کوچک بود و کم سن و سال ، اما روحی متلاطم تر از دریا و عمیق تر از اقیانوس، او را به همراهی و همسفری می خواند. سرانجام عشق بر عقل پیروز شد و عبدالکریم خندان و سربلند از این پیروزی در اعزام نیروی 18/8/1364 به جبهه راه یافت .

نخستین آزمایش بزرگ خویش را در عملیات پرشکوه و پیروز والفجر 8 پشت سر نهاد و توان و آمادگی خویش را به نمایش گذاشت ، شهید عبدالکریم در بازگشت از عملیات ، میلادی دوباره یافته بود ، تفکر و تأمل ، عبادت و مطالعه ، تمامی فرصتهایش را پر می کرد ، در سوگ یاران و هجر همسنگران سخت می گریست و در شوق فرا رسیدن لحظة موعود بی تابی می کرد بارها زمزمه می کرد که دیگر ماندن بی فایده است و این سخن را با دوست وهمدل و همراهش شهید یوسف جاموسی چندین بار تکرار کرده بود ، و این احساس و ادراک پس از شهادت یوسف به اوج خود رسید .

تابستان 65 فرا رسید در میان چهره های مصمم و استوار و لابلای سیمای درخشان عابدان شب زنده دار ، شهید عبدالکریم نیز عازم فکّه بود تا در عملیات پیچ انگیزه شرکت نماید . بازگشت از عملیات وشهادت جمعی دیگر از یاران شعله در جانش افکنده بود ، او دیگر جز جبهه نمی شناخت و جز فضای معنوی و روحانی جبهه چیزی روح تشنه و بزرگش را سیراب نمی ساخت . او در جبهه هم شور و اشتیاق داشت ، نیمه شب لرزان و اشک ریزان در پیشگاه دوست سر به سجده می نهاد ،زمزمة خوش العفوش فضا را معطر می ساخت در همة کارها پیشتاز بود ، در نقل وانتقالات گردانها سخت کوش و خستگی ناپذیر ، عاشقانه کار می کرد و در هنگام عملیات ساکت و مخلص برای همرزمانش مهمات تهیه می کرد ، در هنگامة رجز خوانی ، شعارهای گرمش طنین انداز بود .

عملیات کربلای 4 فرا رسید و عبدالکریم با کوله باری از تجربیات و روحی بلند و مصفا در عملیات شرکت جست ، او گامی دیگر به لحظة موعود نزدیکتر شده بود ، اما این بار نیز جمعی از دوستان یکدل و صمیمی اش به شهادت رسید .

او اینک ، پرنده ای عاشق را می ماند که از پشت پنجرة تن به باغ سبز ملکوت می اندیشید ، با حزن و اندوه بیکی از دوستانش می گفت دنیا ارزش ماندن ندارد اصل جای دیگر است ، باید به آنجا رسید ، او جز به شهداء و شهادت نمی اندیشید ، بی یوسف ماندن مشکل بود ، بی حبیب زیستن جانفرسا و از دیدار یاران محروم ماندن توانسوز و شکننده بود.

عبدالکریم ، گرچه پس از شهادت یوسف در بر پائی تکیة یوسف تا دیر وقت از شب فعالیت و تلاش می کرد اما جزء به وصال یوسف نمی اندیشید ، او عاشق اباعبداللّه بود و هجران حسین و یارانش بخصوص دوستان مسجد صاحب الزمان عجل اللّه تعالی فرجه الشریف روحش را می گداخت .

هنگامة پرشور دیدار فرا رسید ، عملیات کربلای 5 آغاز شده بود ، عبدالکریم حالات دیگری داشت جزء ذکر بر زبانش جاری نبود ، شبها بر می خاست ، گاه دوستانش را نیز بیدار می کرد . بارها خواب وصال دید . ابتدا خبر وصال شهید حبیب وکیلی را از یوسف و در کربلای 4 نیز خبر معراج خونین خویش را از او شنیده بود .

چند شبی مانده به عملیات ، یکی از دوستان هیجان زده صدایش کرد عبدالکریم،عبدالکریم دیشب در خواب دیدم تمامی همسنگران قرن زاده شهید شده اند ، عبدالکریم سر به سجده نهاده ، اشک شوق بر آسمان دیدگانش نشست، دلش از لذت لبریز بـود و لبخند بر افق لبهایش نقش بسته بود .صحابی والای اباعبداللّه علیه السلام، او که سه چهارم وصیت نامه اش به مولایش حسین اختصاص دارد، سر از پا نمی شناخت .

عاشق شیفتة امام ، سرباز وفادار روح اللّه یاور پاکباز ثاراللّه به آرزوی دیرینه اش نزدیک شده بود ، و سرانجام در تاریخ 6/12/1365 سرخ چهره وخندان ، خونین تن و سبکروح از تنگنای قفس خاک بر بال ملائک به خلوت دوست راه یافت .

عـبدالـکریم در وصـیتنامـه اش که سـند افـتخار اوست ، به یاری حسین علیه السلام می خواند ، از دل می سراید که غم آن مولا دلم را سوخت و کباب کرد . به یاری امام دعوت می کند ، همان که جان و دل و روح عبدالکریم بود ، به پیروی قرآن سفارش می کند ، همان که که او در کنارش رشد و شکوفائی و صفا و معنویت و خلوص آموخته بود و در جذب دوستان برای بهره گیری از آن فوق العاده تلاش می کرد . به بسیج دعوت می کند ، دعوتی که قبل از شهادت نیز همواره برای دوستان و نزدیکانش داشت وبه دیدارشهیدان وخانواده های صبور وبزرگوارشان سفارش می کند.

او پدر و مادرش را به صبر و استقامت وصیت می کند و خود را امانتی می داند که شهادت بهترین شکل تحویل دادن آن است ، عبدالکریم رفت ، او که الگوی صفا وصمیمیت در میان خانواده و دوستان و نمونه تلاش و فداکاری و خدمتگذاری به اباعبداللّه علیه السلام و مظهر شور و علاقه نسبت به قرآن و بسیج و مسجد و دعا و تهجد و تعبد بود .

عبدالکریم از کودکی لبهایش صلوات را ترنم می کرد و در لحظة شهادت نیز همین زمزمه راداشت ،ازمتن مستضعفان برخاست وبا استضعاف زیست .(کار درتابستان) اینک سرافراز وآرام در پیشگاه دوست بر مائدة خلد مهمان است ،

گل یادش شکفته تر ، روحش قرین شادی رحمت و طنین خونبارش پر رهرو باد.

 

والسلام علی من التبع الهدی

 


[ شنبه 90/11/22 ] [ 10:56 عصر ] [ مهربان ]

شهید عبدالکریم تیغ کاریادامام وشهدا

 

وصیتی که به برادران جلسه دارم این است که قدر یکدیگر را بدانید ، چه کسانی را از دست داده اید و معلوم نیست چه کسانی در آینده از کنارتان خواهند رفت، ... و پیرو قرآن باشید تا رستگار دو عالم گردید و در آخر پیامی که به تمام مردم مسلمان دارم این است که هر کس خود را مسلمان می داند امام را تنها نگذارد.

 

 

 

ان تتقوا الله یجعل لکم فرقانا" 

هر گاه تقوای الهی ساختید خدا وسیله شناخت حق از باطل عطا خواهد فرمود. 

حمد و سپاس پروردگار عالمیان را که توفیق به جبهه رفتن و جنگیدن برای رضای خدا به این حقیر عطا کرد و حمد و سپاس یکتا معبود را که او را ستایش می کنیم و ستایش آن معبودی را که جنگیدن و یاری مولایم اباعبدالله الحسین (ع)  را نصیبم کرد و آن مولایی که در عاشورا ندای هل من ناصر ینصرنی سر داد، آن مولایی که سر از بدن مبارکش جدا کردند، آری آن غم مولایم دلم را سوخت و کباب کرد. چگونه نیاییم در حالی که اباعبدالله ما را می خواند و یاری می طلبد . از این رو آماده شدم تا به ندای هل من ناصر ینصرنی امام پاسخ دهم و به جبهه اعزام شدم و حال چند سطری به عنوان وصیت بر این کاغذ خواهم نوشت . وصیتی که به برادران جلسه دارم این است که قدر یکدیگر را بدانید ، چه کسانی را از دست داده اید و معلوم نیست چه کسانی در آینده از کنارتان خواهند رفت، همچون عبدالکریم راجی، عبد المجید صدف ساز، محمد علی زمانی نیا، احمد و محمد شریف، مسعود شاحیدر و محمدرضا شاحیدر، علی مشتاق، علی رضا نوری، عبدالامیرآبزاده،  یوسف جاموسی و دیگر برادران بسیجی، قدر یکدیگر را بدانید، بر سر مزارشان بروید و احترام خانواده های ایشان را داشته باشید و پیرو قرآن باشید تا رستگار دو عالم گردید و در آخر پیامی که به تمام مردم مسلمان دارم این است که هر کس خود را مسلمان می داند امام را تنها نگذارد.                 

عبدالکریم تیغ کار

والسلام 19/11/1363


[ شنبه 90/11/22 ] [ 8:37 عصر ] [ مهربان ]

میلاد پیامبراکرم(ص)وامام جعفرصادق(ع)برتمامی مسلمانان جهان مبارک باد

http://img.tebyan.net/big/1389/11/20110219144627531_miladerasool89-11.jpg

[ جمعه 90/11/21 ] [ 5:41 عصر ] [ مهربان ]

هفده ربیع الاول، سالروز طلوع خورشید پرفروغ آسمان علم الهى و برگیرنده نقاب از چهره حقایق، امام جعفر صادق علیه السلام بر همه مسلمانان عالم مبارک باد!

ماه فرو ماند از جمال محمد
سرو نباشد به اعتدال محمد

قدر فلک را کمال و منزلتى نیست

در نظر قدر با کمال محمد

میلاد نور مبارک

 

ای چراغ دانشت گیتی فروز
تا قیامت پیشتاز علم روز
آفرینش را کتاب ناطقی
اهل بینش را امامِ صادقی
ولادت امام جعفر صادق علیه السلام مبارک

 


ای ششم پیشوای اهل ولا
خلق را رهبری به دین هدی
پای تا سر خدانمایی تو
هم ز سر تا بپای صدق و صفا


به آمنه بنت وهب، خدا عطا کرده پسر
پسر چه گویم که به خلق، خدا عطا کرده پدر
میلاد پیامبر رحمت، تاج آفرینش بر شما خجسته باد.

 

بهار بی خزان، روی محمد
بهشت جاودان، کوی محمد
معطر ساخت گلزار جهان را
شمیم تار گیسوی محمد

 

ز آسمان دل من خورشید و مه برآمد
شب میلاد احمد(ص) با پور حیدر آمد
همه شادی نمایید که میلاد نبی شد
جلوه ی نور صادق ز بعدش منجلی شد

 

دلم به یاد تو امشب لبالب از شور است
تو کیستی که حریمت چو کعبه مشهور است
میلاد نبی اکرم (ص) مبارک


دلا میلاد ختم المرسلین است
فروغ آسمانی در زمین است
محمد (ص) مهر ظلمتْ سوز آمد
شب یلدای ما را روز آمد

 

میلاد جامع علم و عمل و عبادت ،

پرچم دار شاهراه ولایت علوى،

حضرت امام جعفر صادق علیه السلام گرامى باد!


میلاد نبی اکرم بهانه خلقت و قرآن ناطق،

امام صادق علیه السلام بر شما تبریک وتهنیت باد

 

چون از افق برآمد، نور امام صادق

شد صبح عالم آراش، بر شام تیره فائق

 

بلغ العلی بکماله
کشف الدجی بجماله
حسنت جمیع خصاله
صلوا علیه و آله

 

صادق که اساس دین ازاو شد معمور / بودند ملایک پی امرش مامور
میلاد ششمین اختر تابناک آسمان ولایت و نبی اکرم نور هدایت مبارک بادخورشید، محمد است و صادق ماه است / خورشید همیشه با قمر همراه است

یعنی که ولادت امام صادق / در روز ولادت رسول الله است

عیدتون مبارک[ جمعه 90/11/21 ] [ 5:12 عصر ] [ مهربان ]
   1   2   3   4      >
درباره وبلاگ

لینک دوستان
<بحرین پاره تن ایران است
جمله های طلایی و مطالب گوناگون
بوستـان ادب و عـرفـان قـرآنی : نگاهی به تفسیر ادبی عرفانی قــرآن
چلچراغ شهادت
همفکری
سیب خیال
دیار عاشقان
لباس شخصی
فریازان ...تویسرکان...همدان faryazan
ادبیات و فرهنگ
فرزانگان امیدوار
طب اورژانس دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
مهاجر
عشق است زنده یاد ناصر خان حجازی و استقلال
کارشناس ارشد اقلیم شناسی در برنامه ریزی محیطی
لحظه های آبی
ساعت یک و نیم آن روز
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
جاده بی انتها
ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد
دانشگاه آزاد دزفول
کوسالان
آرشیوی متنوع از مسائل روزمره
منطقه و جهان آبستن حوادث خوش یمن
به یاد دوست
دل نوشته ها
هم نفس
@@@نصرت@@@
هواداران بازی عصر پادشاهان ( Kings-Era.ir )
EMOZIONANTE
وب نوشته مهدی میانجی
السلام علیکم یا اهل بیت النبوه
آخرالزمان و منتظران ظهور
ازهردری-از هر کجا+ فتوبلاگ
چشمـــه ســـار رحمــت
ای که مرا خوانده ای ، راه نشانم بده
رایان چوب
کلبه تنهایی
►▌ استان قدس ▌ ◄
چم مهر
+O
ثانیه های خسته
مرد تنهای شب
علی داودی
کانون فرهنگی شهدا
لنگه کفش
دین و جامعه
خدای نزدیک
نظرعشق
عشق سرخ من
###@جزین@###
پرورش دینی
من وآینده من
یادداشتها و برداشتها
اطلاعات عمومی
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
ثریای کویر ایران
جوان ایرانی
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
پروانگی
کودک ونوجوان
عاشق آسمونی
****شهرستان بجنورد****
بچه مرشد!
أنٌ الارض یرثها عبادی الصالحون
سلمان علی ع
معیار عدل
عیسی طلبه مشهدی
یه دلتنگی-یه دلنوشته-یه عکس-یه عاشق
قاصدک
ققنوس...
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
عشق الهی
مریم و مطهره
ایران ابرقدرت فاتح
وب سایت شخصی مهران حداد__M.Hadad personal website
دیوانه
xXx رنـــــــــــگـــــــــارنـــــــــــــــگ xXx
کــــلبه
سایت مهندسین پلیمر
Polymer Engineers of Iranian Universities

مهندسی مکانیک ( حرارت و سیالات)-محی الدین اله دادی
.: شهر عشق :.
مهربان
شوروشعور عشق
سردار بی سنگر
پرپر
ان سالهای دوست داشتنی
تا شقایق هست زندگی اجبار است .
پیامنمای جامع
اظهر من الشمس
رویاهای خیس
اردبیل بهشتی پنهان
طــــــــــلــــــــبـــــه شــــیـــــــطـــــون
مجله اینترنتی مدیریت
بوی سیب
@@@این نیزبگذرد@@@
بادصبا
سروش دل
راز رسیدن به شادی و سلامتی
یاربسیجی
جاده مه گرفته
ܓღ فـــرقــ بــیــنـــ عـشــقــ و دوسـت داشــتــنــ
قطره ای ازدریا
کلبه عاشقان
ریحانه
چند لقمه حرف حساب
خرید و فروش ضایعات آهن
ܓ✿تبسمـــــیـ بهـ ناچارܓ✿
رباتیک
روستای چشام
باران انتظار
حق وباطل تیغی دولبه
جــــــــــــــــوک نـــــــت
عکس های عاشقانه
منتظر مفرد مذکر غایب
شیخا
قیدار شهر جد پیامبراسلام
آزاد
مهاجر
سالار
شربیان، دیار علامه فاضل شربیانی
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
مطالب جالب
واژه های انتظار
امید مهربانی
دوستدار علمدار
ســــــــــــــ ا مـــــ ع ســـــــــــــ و م
سیاوش پورارمزد
همسردوم
هگمتانه
عشق بی هدف... ! دیوانگی - عشق واقعی... ! دریافتنی
ابـــــــــــرار
محمدمبین احسانی نیا
ماییم و نوای بی نوایی
علمدارمظلوم
نور اهلبیت (ع)
ستاره سهیل
انســان ِ جــــ ـاری
اتمام نعمت واکمال دین یعنی شیعه بودن
نشریه حضور
سراب
گــــــــــروه باستــــــــانشنــــاسی
عطر یاس
محمد جهانی
غزل عشق
بازگشت نیما
پارسی نامه
مژده ی فتح...
نمکستان
*آوای دوستی.....*
سکوت خیس
آفتاب گردون
طرح واژه
ریحانة المصطفی
آموزشی - مذهبی
دلیل
جوجولی
وسعت دل
خون شهدا
خداجونم
ستارگان دوکوهه
مرکز خدمات مشاوره ای طلوع زندگی
راهیان
زیر باران (ابیات و اشعار برگزیده)
حرف های تنهایی
بچه های خدا
خوش آمدید
قافیه باران
سایه
MNK Blog
من.تو.خدا
نظرمن
بلوچستان
نغمه ی عاشقی
جنبش انصار ولایت شهرضا
شبستان
حرم الشهدا
دل شکســــته
افســـــــــــونگــــر
برو تا راحت شی
علوم و معارف اسلام
برادران شهید هاشمی
شهیدشاعری
شهداشرمنده ایم _شهرستان بجنورد
یامهدی
به‌دونه
تنها هنر
اتاق دلتنگی
طراوت باران
سعادت نامه
آدمکها
بوی بارون
کلبه تنهایی
بیداران...
کوی عشاق
روشن تر از خاموشی
دل نوشته های یک دختر شهید
پایگاه آماده سازی آزمون دکترای مدیریت
love story
S&N 0511
(کوروش کبیر)kabir kourosh web
نسیم یاران
زندگی شیرین
صدای سکوت
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
آوای انتظار
ترانه ی زندگیم (Loyal)
♥ ♥ ♥ عشق در کائنات ☺
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
جزتو
گمگشته
@@@باران@@@
Manna
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
مصطفی
آشیانه سخن
سازمان بسیج اساتید استان تهران
انتظار
زشت است بی تو زندگی زیبای عالم
۩۞۩ تنهاترین تنها ۩۞۩
مهاجر
میم.صاد
مطلب جالب و خواندنی
بهشت بهشتیان
عشق الهی: نگاه به دین با عینک محبت، اخلاق، عرفان، وحدت مسلمین

ساحل عشق
یه روز خوب میاد...
free_all
مُهر بر لب زده
دریچه....
» اینجـــــا زنجــان اســت...
انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه پیام نور شهرضا
عکس های زیبا
آزاد شو
اواز قطره

شــــیشــه ی نازک دلتنــــــــــــــــــگی
یه دختره تنها
ورزشهای رزمی
بسم الله العلی العظیم
رونوشت//دریچه ای به سوی حقیقت ها//یادداشت های احمد ترابی زارچی
یک قدم تا ظهور
الف - دزفول
رویای بارانی
گل همیشه نازم
تـــــــکـــبـــیــر
جیغ بنفش در ساعت 25
عاشقانه
نفس
ستاره طلایی
آن دنیا13
گذری به نام امام نقی علیه السلام
شاره کم سنه
ماه و مهــــــــــــــر
فانوس 14
جایی برای خنده وشادی و تفریح
همه هستیم
جوان امروزی
غروب آرزوهـا
حدیث نفس
شهید شلمچه
عاشق روح الله
شمیم یاس
خیبری ها
روح مناجات
گروه اینترنتی جرقه داتکو
نور
عاشقانه
ایران مارکت
گلابی نباشیم!
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
امانات شهدا
مرگ عاشق
فتوبلاگ ریحانه 91
شاخابه عشق
حسبان نخستین روزنامه گردشگری ایران ویژه نامه شهر جدید پردیس
✖√ناگفته های دختر تـ❤ـنها √✖
سیرت پیشگان
سکوت ابدی
دختر و پسرای ایرونی
شاه تور
هر چی تو فکرته
پلاک 40 (سرداران بی پلاک)
طب هسته ای دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
مکاشفه مسیح
شعر و متن و عکس عاشقانه برای شما عاشقان

آشیانه سردارغم ها وسالار آشیانه قلبها
دوست داشتنی
... یاس ...
خط سوم
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
احساس با تو بودن
اوج ویرانی یک دل...

موضوعات وب
امکانات وب

بازدید امروز: 11
بازدید دیروز: 16
کل بازدیدها: 65418

.

.

فال امروز


FreeCod Fall Hafez

http://www.samenblog.com/uploads/t/tagvim/43400.jpg